V sobotu 28.5. jsme se poprvé v úpické historii zúčastnili Krajského přeboru družstev můžu a žen v Hradci Králové. Podařilo se nám sestavit týmy, které dokázaly obstát v kvalitní konkurenci, a to i ve sprintérských a technických disciplínách, což nejsou „obory“, na které bychom se v rámci společných běžeckých tréninků dvakrát zaměřovali. Zejména naši dorostenci a junioři ukázali svoje kvality a velký potenciál na nejkratších tratích a leckoho by na stadionu Sokola HK mohlo napadnout, že nepřijeli borci z TJ Maratonstav Úpice, ale spíše z nějakého „Sprintstavu“ Úpice. 🙂 Fáňa Kuhn alias „Rychlonožka“ doběhl ve finále A čtvrtý ve skvělém čase 12.02 s a znovu potvrdil, že mu sprinterské tratě velmi svědčí. Ve finále B pak běžel velmi dobře také náš Petr Vrána a v čase 12.69 s obsadil 6. místo. Ondra Vašata doběhl v rozběhu šestý v čase 12.62 s. V ženách si Týnka Kuhnová zaběhla osobák v čase 14.57 s!

V běhu na 400 m bodoval 2. místem opět Fáňa Kuhn v kvalitním čase 54.24 s. Neztratil se opět ani Petr Vrána, který čtvrtku zvládnul za 65.16 s. V týmu žen nejlepší výkon předvedla Lea Kubasová v čase 70.06 s, Týnka Kuhnová pak 71.86 s.

Na půlce překvapil všechny soupeře Tomáš Kuťák, který rozběhl velmi rychle první kolo za 61 s, aby ve finiši skončil těsně třetí v osobním rekordu 2:08.62. Z děvčat se zúčastnily Lea Kubasová 2:47.57 a Eliška Lysická 2:59.79. Na patnáctistovce získal 3 body za 8. místo Ondra Hejna v čase 5:06.62 a na dvojnásobné trati 2 body za 9. místo a čas 10:36.58.

Ze štafety mužů na 4×100 m jsme vytěžili 8 bodů za 3. místo našich mladíků v čase 48.42 s ve složení: Vašata, Kuhn, Vrána, Kuťák. Naše štafeta žen získala 3 body v čase 60.63 s ve složení: Lysická, Kuhnová, Kubasová, Solánská.

V technických disciplínách jsme měli zastoupení ve skoku dalekém: Lea Kubasová 4.10 m a Tomáš Kuťák 4.49 m.