Letošní Zimní běžecká liga pořádaná TJ Maratonstav patřila k velmi vydařeným. Všechny závody byly perfektně zorganizovány a zažili jsme při nich všechna zimní počasí a povrchy. Poslední závod v Havlovicích se běžel za velmi mrazivého počasí a zvítězil v něm Matěj Zima ze Rtyně v Podkrkonoší a Renata Hájková z TJ Maratonstav Úpice, kteří se stali absolutním vítězi bez rozdílu kategorií.

Celého seriálu, který začínal Mikulášským během v Úpici a končil v Havlovicích se zúčastnilo celkem 906 závodníků ve všech věkových kategoriích. Aby byli celkově vyhodnoceni závodníci, museli absolvovat nejméně 5 závodů a o místa na stupních vítězů se vedly tuhé boje až do posledního startu.

Zakončení celého seriálu je naplánováno na neděli 4.3.18 na městský sál v Úpici. Bude doplněné kulturním programem a odměňováním nejaktivnějších závodníků. Předcházet mu bude tradiční závod „Úpická desítka“. Kompletní výsledky ZBL naleznete na www.maratonstav.cz